Jakie są zalecenia po usunięciu kaszaka na głowie?

Dzień dobry. Dwa dni temu miałem usunięty na głowie tzw kaszak, po czym założone trzy szwy. Moje pytanie dotyczy aktywności fizycznej. Jutro (3 dni po usunięciu kaszaka) mam bardzo ważny mecz w swoim klubie (piłka nożna) i zastanawiam się czy nic nie stoi na przeszkodzie abym zagrał w tym meczu. Oczywiście postaralbym się o jak najmniej zagrań głową. Drugie moje pytanie odnośnie tego zabiegu dotyczy higieny. Szwy mam na przynajmniej tydzień i zastanawiam się czy można umyć włosy, a jeśli tak to w jaki sposób i jakimi środkami, czy zwykłym szamponem można? Trzecie pytanie, najmniej ważny wątek, ale również mnie interesujący to wpływ spożycia alkoholu na ewentualne gojenie się rany po zabiegu, czy w ogóle ma jakikolwiek wpływ. Z góry dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź Pozdrawiam.

Można już grać w piłkę bez problemu byle nie zabrudzić rany. Głowę można myć zwykłym szamponem do włosów. Alkohol nie jest w takim przypadku przeciwwskazany.