Jakie wykonać badania krwi przy zaburzeniach miesiączkowania?

Mam 45 lat regularne miesiaczki co 25dni,po 14dniach od początku ostatniej miesiaczki mam krwawienie ,miesiączki mam bardzo obfite a to co jest obecnie jest średnie ,krew żywo czerwona bez skrzepów,nic mnie nie boli,zapisałam sie do ginekologa ale termin mam na 22marca,czy takie objawy są podstawą do zrobienia badań krwii co sie ze mną może dziać,nie biore zadnych tabletek

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na sam początek może Pani wykonać morfologię i dodatkowo parametry układu krzepnięcia: APTT, INR, fibrynogen, d-dimery. Następnie lekarz ginekolog zleci prawdopodobnie dodatkowe badania, które pozwolą na ustalenie przyczyny Pani stanu.