Jakie zabiegi stomatologiczne wykonać?

Dzień dobry! Mam konieczność wymiany plomby (górna siódemka) oraz wyrwania ósemki (tej obok). Czy mogę zrobić zabiegi dzień po ddniu? (mam wizytę najpierw na leczenie, kolejnego dnia na ekstrakcję). Czy znieczulenie dzień po dniu jest dobrym pomysłem? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Sama też przed kolejną wizytą może Pani ocenić, czy czuje się dobrze i czy jest gotowa na kolejny zabieg. W przypadku wątpliwości korzystne będzie skonsultowanie się z lekarzem mającym wykonać zabieg.

Nie ma przeciwwskazań, by przeprowadzić tego rodzaju zabiegi dzień po dniu. W zależności od rodzaju stosowanego znieczulenia stomatologicznego, może się ono utrzymywać 2-3 godziny. U niektórych pacjentów trwa to dłużej. Proszę zgłosić dentyście, który będzie usuwał ósemkę, że dzień wcześniej był wykonywany zabieg.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl