Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie znieczulenie przy operacji raka sutka, jeśli znieczulenie ogólne jest wykluczone?

Moja mama choruje na traczycę. W ciągu niespełna 2 tygodni potrafi przejśc z bardzo dużej nadczynności w niedoczynność traczycy. Choroba trwa już 4 lata. Przyjmowała jod radioaktywny w kwietniu br. i nic nie poskutkowało. Teraz przyszło nowe schorzenie - rak sutka. Onkolog wydał opinię o natychmiatsowej operacji (łącznie z usunięciem węzłów chłonnych), ale endokrynolog nie wyraził zgody na narkozę. Stąd moje pytanie - jaka jest alternatywa dla znieczulenia ogólnego podczas takiej operacji? Bardoz proszę o odpowiedź!!!

ponad rok temu

Profilaktyka raka piersi

Witam serdecznie!

Nieustabilizowana funkcja tarczycy może faktycznie stanowić duży problem przy wyborze metody znieczulenia. Decyzja powinna być podjęta na podstawie konsultacji endokrynologicznej i anestezjologicznej. Istnieje możliwość znieczulenia tzw. przykręgowego, jako alternatywa dla ogólnego. Lek znieczulający podaje się miejscowo w sposób ciągły za pomocą cewnika do przestrzeni przy kręgosłupie, co powoduje znieczulenie danej połowy ciała. Cewnik do podawania leku może być pozostawiony także po operacji, co pozwala na lepszą kontrolę bólu pooperacyjnego. Do możliwych powikłań mogą należeć bóle pleców, bóle głowy, nudności.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy