Czy mogę poddać się znieczuleniu?

Witam planuje operacje plastyczną pod pełną narkozą czy lekarz zakwalifikuje mnie do takiego zabiegu jesli mam problemy z krążeniem? Jakie są przeciwskazania do takich operacji? Czy jest jakiś warunek że można się " załapać " na taka operacje czy trzeba byc calkowicie zdrowym? Podkresle ze kiedys juz bylam pod narkoza i wszystlo bylo ok oprocz wymiotow po narkozie odbylo sie bez żadnych komplikacji

Redakcja abcZdrowie

Witam,

narkoza, czyli znieczulenie ogólne, to kwestia, o której przede wszystkim decyduje lekarz.

Wśród przeciwwskazań do zastosowania narkozy wyróżnić można: problemy z krzepnięciem krwi oraz związane z nimi leki przeciwzakrzepowe, odwodnienie organizmu, schorzenia z zakresu układu nerwowo-mięśniowego, alergie na środki stosowane podczas znieczulenia oraz zmiany skórne w miejscu podania znieczulenia.

Ponadto problemem mogą być nieleczone bądź nieodpowiednio leczone choroby nerek, płuc, serca czy wątroby oraz niewyrównane choroby endokrynologiczne. Przeciwwskazaniem do znieczulenia ogólnego jest również brak zgody pacjenta.

W związku z tym, iż jednym z częstszych powikłań po narkozie mogą być powikłania krążeniowe, to również problemy z krążeniem, o których Pani wspomina mogą stanowić utrudnienie. Jednak tak jak wspomnieliśmy na początku wypowiedzi, ostateczną decyzję dotyczącą zastosowania narkozy podejmuje lekarz anestezjolog.

Temat narkozy został poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/narkoza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.