Jakie zrobić badania, jeśli pielęgniarka podczas odłączania kroplówki nie założyła rękawiczek?

Dzień Dobry Czym można się zarazić, jeśli podczas odłączania kroplówki i zakładania zatyczki na wenflon, pielęgniarka nie założyła rękawiczek? W takiej sytuacji kiedy i jakie warto zrobić badania sprawdzające to?

Dzień Dobry.

Przy takich procedurach ma Pan prawo żądać założenia rękawiczek i postępowania zgodnie z zasadami.

Proszę na tzw. zapas nie martwić się, że na pewno doszło do jakiegokolwiek zakażenia, ponieważ wszyscy pracownicy służby zdrowia muszą robić regularne badania.

Jednak gdyby coś Pana zaniepokoiło to proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie