Jakość plemników - czy Proxacin ma wpływ?

Witam, mój mąż je dziś ostatnią tabletkę Proxacinu 500. Jadł ten antybiotyk 5 dni. Jutro wypada dokładnie moja owulacja, co potwierdziły testy owulacyjne. Czy ten antybiotyk może niekorzystnie wpłynąć na plemniki, a co za tym idzie przy udanym poczęciu na choroby płodu? Czy nie powinniśmy się jednak starać w tym cyklu i odczekać miesiąc. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Fluorochinolony, bo tak nazywa się grupa leków, z której pochodzi przepisany preparat nie wykazują działania na jakość spermy. Nie ma zatem powodów do odraczania prób poczęcia. Plemnki dojrzewają długo. Cały proces powstawania i dojrzewania trwa 72 dni, więc jeśli dojdzie do zbliżenia dojdzie do wytrysku "starszych plemników".
Pozdrawiam.