Jam postępować po szczepieniu na HPV?

Dzień dobry, dostałam receptę od swojego ginekologa na szczepionkę przeciw HPV ( Gardasil 9) . Niestety wizytę u niego mam dopiero za 3 miesiące , powiedział mi że mogę się zgłosić do przychodni . Tylko zapomniałam zapytać do jakiego lekarza .. czy to musi być ginekolog czy np może być to internista ? Chodzi tylko o wykonanie szczepionki.. chciałabym to zrobić nak najszybciej . I przy okazji chciałam zapytać czy po ostatniej dawce szczepionki trzeba odczekać jakiś czas żeby zajść w ciążę czy nie ma przeciwwskazań ? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam !

Szczepienie powinien przeprowadzić lekarz który wypisuje szczepionkę. Jeżeli Pani przyjdzie do lek np w POZ z wykupioną szczepionką, np tydzień wcześniej, to lekarz może odmówić szczepienia. Chodzi tu o transport, przechowywanie ... i ewentualnych powikłania .