Jana kupka u 5-latka

Witam, mój 5- letni syn zrobił dwukrotnie bardzo jasną, wręczbladożółtą kupkę. Do tego miał w przedszkolu incydent jednokrotnego zwymiotowania, prawdopodobnie po zaskoczeniu się babeczkami. To było wczoraj, ale godzinę pozniejzjadl obiadek, wrócił do domku, nie goraczkuje, ma apetyt. Czy mam się czym martwić? Co oznacza jasna kupka? Dodam, ze nie zmienilismy diety.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jasny stolec może świadczyć o cholestazie jednak wtedy byłyby też inne objawy. Koniczna jest wizyta u pediatry celem wykluczenia patologii.

Pozdrawiam.