Jasnoczerwone plamy na skórze

Witam! Ostatnio na ciele pojawiły mi się plamy. Zaczęło się od plamki między piersiami, teraz też są na karku. Mają kolor jasnoczerwony, o nieregularnych brzegach. Nic mnie nie swędzi, ani nie piecze; zauważyłam tylko, że skóra na tych plamach łuszczy się. Mam alergię, ale w bardzo niewielkim stopniu i nigdy nie objawiała się ona na skórze. Czy to kwestia uczulenia czy może diety? A może czegoś poważniejszego?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl