Jasnoczerwony kolor miesiączki, bóle piersi i jajników

Czy to ciąża? Dnia 15.11 uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia. Do wytrysku doszło na zewnątrz lecz wydaje mi się, że sperma nie miała kontaktu z wargami sromowymi. Dziś (tj. 23.11) moja dziewczyna dostała miesiączki. Jest bardzo skąpa i ma kolor jasnoczerwony. Od paru dni bolą ją również jajniki i piersi. Czy to są oznaki ciąży?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, takie objawy z małym prawdopodobieństwem są oznaką zajścia w ciążę, szczególnie że od stosunku minęło dopiero 8 dni oraz to że nastąpiło krwawienie miesięczne a bolesność może być także oznaką miesiączki. Jednakże można wykonać za około tydzień test ciążowy. Pozdrawiam.