Stosunek bez zabezpieczenia a pierwsze oznaki ciąży

Czy to ciąża? Dnia 15.11 uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia. Do wytrysku doszło na zewnątrz lecz wydaje mi się, że sperma nie miała kontaktu z wargami sromowymi. Dziś (tj. 23.11) moja dziewczyna dostała miesiączki. Jest bardzo skąpa i ma kolor jasnoczerwony. Od paru dni bolą ją również jajniki i piersi. Czy to są oznaki ciąży?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli podczas stosunku nie doszło do kontaktu nasienia z drogami rodnymi ryzyko ciąży nie istnieje. Pana partnerka dostała również miesiączku, która świadczy zazwyczaj o braku ciąży, bóle jajników i piersi są spowodowane zmianami hormonalnymi jakie występują przed okresem. Dla całkowitej pewności proszę wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam