Czy istnieje ryzyko i jak duże podczas stosunku bez zabezpieczenia?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje ryzyko i jak duże, podczas stosunku bez zabezpieczenia. Penis był przez jakiś czas w pochwie, były to dni płodne. Wytrysk miał miejsce na zewnątrz i nie wydaje mi się aby miał kontakt z wargami sromowymi. Czy jeśli ryzyko ciąży istnieje, to mogę zrobić coś aby temu zapobiec? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, nawet jeśli był to stosunek przerywany, istnieje ryzyko ciąży, ponieważ plemniki znajdują się w pewnej liczbie także w preejakulacie. Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć, czy doszło do zapłodnienia, jeśli po 2 tygodniach od stosunku wykonać test ciążowy. Jeśli chcą Państwo uniknąć ciąży istnieje wiele metod antykoncepcji. Pozdrawiam.