Jednoczasowe zastosowanie Escapelle i EllaOne

Witam, w sobotę (10.10) odbyłam stosunek płciowy, niestety prezerwatywa zsunęła się. W niedzielę (11.10) miałam dostać okres, niestety 3 dni mi się już spoźnia, nie pojawiło się jeszcze krawienie. Byłam dziś u ginekologa przepisał mi tabletki Escapelle, jednak działają one do 72h po stosunku. Boję się, że mogą nie zapobiec ciąży. Moje pytanie : czy pomimo zażycia dzisiaj (14.10) tabletki escapelle mogę przyjąć dodatkowo tabletkę EllaOne ? dodam, że kupiłam ją sama bez recepty.

Jesli odbyla Pani stosunek na dzien przed spodziewana miesiączką, to szansa, że byl to stosunek zapladniajacy jest znikoma, ponieważ dni plodne czyli okres okoloowulacyjny byl ok. 2 tygodnie temu. W zwiazku z czym przyjmowanie dodatkowo ellaone nie jest konieczne. Pozdrawiam