Jednodniowa gorączka i czerwona wysypka u dziecka

Witam moje dziecko goraczkowalo jeden dzien do 39 stopni ran wstało pogodne i usmiechniete ,caly dzien byl ok nastepny tez ,dzis pokazaly sie plamki czerwone tak jakby wysypka ale tylko na rączkach i stopach;( do tego w dzien nie kaszle a jak tylko zasnie meczy go suchy kaszel...nie spokojnie spi,czesto sie budzi nawet z placzem...co to moze byc;/ nie pasuje mi to do tych chorób opisanych ponizej....dodam ze w dzien jest w 100 % żywe i wszedzie go pełno;)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli poprawa nastąpiła po jednodniowym epizodzie gorączki, to dziecko najprawdopodobniej przebyło prostą infekcję wirusową i dalsze leczenie nie jest konieczne. Zaobserwowane plamki mogą mieć wiele przyczyn, jeżeli zniknęły wraz z ustąpieniem gorączki, to ich obecność mogła być spowodowana biernym przekrwieniem podczas gorączki i nie jest niczym niebezpiecznym.