Co myśleć o takim trybie dziecka?

Witam moje 8 miesieczne dziecko wstajej co godzine z placzem. Troche zje mleka z butelki modyfikowane z kaszka geste,potrafi do rana zjesc na raty 2 butelki. Czasem wystarczy dac tylko smoka i zasnie ale na godzine. Robi juz jedna drzemke o 14/15 spi czasem pol godziny czasem 1.5 w dzien. Potem chodzi spac 22/23 wczesniej nie chce zasnac.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

problemy ze snem niemowlęcia są bodaj najczęstszymi z jakimi borykają się młodzi rodzice i to sen zdecydowanie najbardziej ich martwi. Tymczasem okresowo przychodząca bezsenność u niemowlęcia jest zupełnie naturalna. Niekiedy problemy ze snem mają bezpośredni związek z tzw. skokami rozwojowymi, ale też z wychodzącym zębami.

Zwłaszcza po 6. miesiącu życia dziecka można zaobserwować wzrost jego aktywności kosztem snu. To także najczęściej jest naturalne – wynika z większej świadomości niemowlęcia na tym etapie życia, a także – jego zwiększonej mobilności. Takie okresy, kiedy niemowlę mniej śpi, mogą trwać nawet kilka miesięcy.

Zachęcam do lektury artykułu: https://parenting.pl/dziecko-nie-chce-spac.

Jeżeli jednak przy tym dziecko właściwie przybiera na wadze, nie wykazuje oznak choroby, jest pogodne i rozwija się – nie ma powodu do obaw. Natomiast warto też pamiętać, że na zdrowy sen dziecka duży wpływ mają też rodzice.

Proszę więc zwrócić uwagę na takie elementy życia dziecka jak: rutyna dnia oraz stosunkowo mało bodźców w drugiej części dnia (już po godzinie 13) – mam tu na myśli zwłaszcza ograniczenie telewizji czy zabawek interaktywnych itd. Być może odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania okażą się równie pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/moje-dziecko-w-ogole-nie-spi oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziecko-nie-spi-w-nocy.

Zachęcam także do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/mity-na-temat-snu-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.