Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziecko nie śpi w nocy

Witam! Mam problem z moją 10-miesięczną córką, która się budzi każdej nocy. Jesteśmy z mężem wykończeni:( Byłam z tym problemem u lekarza i właściwie nic nie zaradził i nie wytłumaczył, więc nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić. Staram się, żeby miała stały rytm dnia. Mała idzie spać tak ok. 21 po godz. lub dwóch siada na łóżku i płacze, daję smoczek i cisza, a jak wypadnie z ust znów płacz i tak 10 razy w ciągu nocy. W dzień ma dwie drzemki po godzince lub dwie, ale wtedy śpi spokojnie. Pozdrawiam!

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Wiązanie chusty - koala

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda wiązanie - koala.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Niestety, przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy, nie widząc dziecka. Poza tym, bardzo niewiele Pani napisała w liście – tylko tyle, że córeczka ma problemy ze snem. Budzi się każdej nocy, płacze, wypuszcza smoczek, chociaż w ciągu dnia przesypia spokojnie. Nie pomaga stały rytm dnia ani przestrzeganie zasad higieny snu. Lekarz też nie wie, z czego mogą wynikać kłopoty dziecka ze snem. Przyczyn może by wiele – niewygodny materac, zbyt ciepłe ubranko, mokra pielucha, ząbkowanie, emocje, jakich doświadcza dziecko w ciągu dnia, ból brzucha, dieta dziecka itp. Niewykluczone, że problemy ze snem u dziecka wynikają z jakichś chorób, np. ADHD. Niestety, drogą wirtualną rozpoznania nie da się postawić. Jeżeli problem będzie się nasilał, najlepiej udać się do dobrego lekarza pediatry albo psychologa dziecięcego. Zachęcam Panią do przeczytania poniższych artykułów, w których może przeczytać Pani między innymi o nowoczesnych metodach usypiania dzieci: http://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-snem-u-niemowlat http://portal.abczdrowie.pl/jak-uspic-dziecko http://portal.abczdrowie.pl/jak-usypiac-dziecko http://portal.abczdrowie.pl/mity-na-temat-snu-niemowlecia http://portal.abczdrowie.pl/adhd-u-niemowlat http://portal.abczdrowie.pl/naucz-dziecko-szybko-zasypiac Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy