Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam zrobić, aby polepszyć sen u dziecka?

Witam, jak mój syn się urodził chciał być często przy piersi, budził się co 2-3 godziny do karmienia. Jak skończył 6 miesięcy i zaczęłam wprowadzać pokarmy stałe, myślałam że dłużej będzie spać lecz to było tylko złudne myślenie. Teraz ma 11 miesięcy i budzi się co godzinę regularnie. W ciągu dnia ma 2 drzemki po godzinie. W nocy nie chciał nigdy na ręce wyginał się w łuk i strasznie płakał, więc przykładałam go do piesi i tak zasypiał. W taki sposób go tylko dało radę usypiać. Problemem jest to częste budzenie się w nocy, nigdy nie chciał smoka od urodzenia płakał jak mu się go dawało, mleka modyfikowanego też nie chce. Chcę tylko pierś mamy i tak najlepiej by całą noc przespał, tylko dlaczego ciągle się budzi co godzinę. Jest to naprawdę męczące. W dodatku chyba jestem w ciaży, co wogole pogarsza sprawę. Proszę mi poradzić, co mam robić żeby mały nie chciał tylko z piersią spać i żeby w końcu przespał całą noc.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, z Pani opisu wynika, że dziecko po prostu przyzwyczaiło się do Pani bliskości oraz piersi traktowanej jako smoczek. Daje mu ona poczucie bezpieczeństwa i zaspokaja potrzebę bliskości. Jeśli pobudki nie mają związku z głodem, czyli dziecko nie ssie efektywnie piersi tylko traktuje tę czynność jako element uspokajający, to ani zmiana mleka, ani większe posiłki nie wpłyną pozytywnie na długość snu w nocy. W tym wieku dziecko powinno przesypiać większą część nocy, bez budzenia się co godzinę. Może Pani rozważyć ograniczenie karmień nocnych i zamianę ich na głaskanie, przytulanie lub uspokajanie dziecka głosem. Często w takich sytuacjach proponuje się również bidon z wodą, żeby dziecko mogło zaspokoić ewentualne pragnienie. O problemach ze snem u niemowlęcia przeczyta Pani tu: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-snem-u-niemowlat. Zachęcam również do zapoznania się z poradą naszego eksperta, który tłumaczy szczegółowo, jak poradzić sobie z w sytuacji, gdy dziecko nie może przespać nocy: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-dziecko-nie-moze-przespac-nocy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy