Dlaczego dziecko nie przesypia całej nocy?

Mój syn ma 1,5 roku ani razu nie przespał całej nocy jak był młodszy budził się w nocy 3razy teraz budzi się co godzinę czasami częściej. W dzien ma jedną drzemke ok 1,5h. Karmie go jeszcze piersią. Za każdym razem gdy przebudowa się w nocy płacze.powiedziano mi że to przez to że ie jeszcze z piesi i że jak go ostanie to będzie spał normalnie. Tylko on nie chce piersi za każdym razem jak się budzi.

Dzień dobry.
Warto udać się na konsultację lekarską, do psychologa dziecięcego, gdzie zostanie zebrany dokładny wywiad oraz na diagnozę integracji sensorycznej (SI).
Powodów budzenia się w nocy jest wiele:
- dziecko może odreagowywać dzień, kiedy miało dostarczone dużo bodźców wzrokowych, słuchowych;
- trudności jelitowe, układu pokarmowego;
- ząbkowanie;
- coś w otoczeniu przeszkadza (temperatura, za suche powietrze, niewygodny materac itp.);
- pragnienie, głód;
- wprowadzenie czegoś nowego, do czego dziecko jeszcze się nie przyzwyczaiło;
- sny;
- potrzeba bliskości rodzica;

Wspólnie z psychologiem dziecięcym może ułożyć Pani plan działania.

Pozdrawiam,
Monika Chrapińska-Krupa

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, z doświadczenia wiem, ze dzieci karmione piersią nawet jeśli nie budzą się do karmienia to i tak mają bardziej płytki/niespokojny sen. Są jakby czujne i w tym wieku też mają prawo przeżywać w nocy rożne sytuacje z dnia.
Wydaje mi się, że trzeba się uzbroić w cierpliwość. Tak przynajmniej przez najbliższy rok.
Pozdrawiam!