Jednorazowe zażycie kropli żołądkowych a wpływ na tabletki antykoncepcyjne

Czy jednorazowe zażycie kropli żołądkowych (ok.40) z dziurawcem (25,0g na 100 g produktu, butelka o poj. 20g) może mieć negatywny wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? czy dla bezpieczeństwa wziąć dwie tabletki na raz? czy dodatkowo się zabezpieczać ?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
O ile w 4 godziny po przyjęciu tabletki nie pojawiły się wymioty, ww. krople nie powinny mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji.
z poważaniem
Michał Kurek