Wpływ kropli żołądkowych na działanie antykoncepcji hormonalnej

Witam! Czy jednorazowe zażycie kropli żołądkowych w ilości 30 kropli, które w 1/4 zawierają ziele dziurawca mogło znacząco wpłynąć na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Było to przy 4 tabletce Yasminelli (tabletki zażywam o 20.30, a krople wzięłam koło 7 rano). Stosunek przerywany odbył się w dniu przyjęcia kropli i dzień po. Czy mam się martwić ciążą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko osłabienia działania antykoncepcji jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.