Jednorazowy ból w kolanie

Witam Panie Doktorze ;) Od kilku lat mam problem z kolanem. Nie potrafię stwierdzić co było bezpośrednim skutkiem takiego stanu. Kiedyś uprawiałem sport dość intensywnie. Mój problem polega na tym, że co jakiś czas (nie ma systematyczności) podczas np. chodzenia po schodach czy dłuższego spaceru pojawia się jednorazowy ból w kolanie powodujący ugięcie się całego ciała po stronie bolącego kolana. Co może być powodem takiego stanu. Czy badanie typu RTG,USG wykryją problem?Z góry dziękuje za odp ;)

Schody sugerują problem w stawie rzepkowo udowym, rtg i usg częściowo pomogą w rozpoznaniu, najważniejsze jest badanie fizykalne