Jednorazowy luźny stolec po 2,5h od przyjęcia tabletki Novynette

Od 3 lat regularnie przyjmuję tabletki anty Novynette. W poniedziałek 23.02. o normalniej porze (14:00) przyjęłam pigułkę. Po około 2,5h (16:30) musiałam skorzystać z toalety, był to jednorazowy luźny stolec. Nie przyjęłam dodatkowej pigułki, gdyż wydawało mi się, że nie ma to żadnego wpływu na jej wchłonięcie, jednak teraz nie mam pewności i ogromnie się stresuję. Czy mam powody do obaw? Nadmienię iż wcześniej tabletki przyjmowałam bardzo regularnie. Co powinnam teraz zrobić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, istnieje ryzyko, że skuteczność antykoncepcji jest zmniejszona. Warto stosoować dodatkowe metody antykoncepcji. Pozdrawiam