Jednorazowy stolec a tabletka

Witam Od 5 miesięcy stosuje antykoncepcje hormonalna i biorę tabletkę o 20, wiec wypiłam tą tabletkę (była to 2 tabletka z nowego opakowania) a jakaś godzinę później poszłam do kibelka i zrobiłam jeden luźny stolec tzn on był na początku ciut luźny później normalny do toalety cisnęło mnie juz przed tą 20 bo się  najadłam w święta gdzieś tak od 18 ale nie dałam rady zrobić.   Tego wieczoru gdzieś po 22 kochałam się  z chłopakiem i on skończył we mnie, po stosunku poszłam do łazienki bo lekarka przypisała mi leki dopochwowe od zapalenia wiec zaaplikowałam ta tabletkę. I tu moje pytanie czy przez tego luźnego stolca (powiedzmy ze luźny bo na początku ciut luźny potem normalny jak pisałam) mogło doprowadzić do tego że tabletka się  nie wchłonęła? Teraz przez 10 dni aplikuje te tabletki dopochwowe wiec stosunków nie będzie a w ulotce piszą żeby przez 7 dni się  zabezpieczać jeśli to z 1 tygodnia tabletka. Proszę o szybka odpowiedz bo się  bardzo martwię. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jednorazowy luźny stolec nie powinien mieć wpływu na skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Nie powinna Pani współżyć w sytuacji zainfekowania dróg rodnych do chwili ich wyleczenia. Takie stosunki dostarczają bakteriom dodatkowej pożywki, ponadto naraża Pani partnera na infekcję, co może skutkować ponownym Pani zakażeniem po wyleczeniu.

Pozdrawiam serdecznie!