Jednorodne stłuszczenie wątroby i trzustki w USG jamy brzusznej

Witam. Niedawno zrobiłam sobie usg j. brzusznej. Watroba i trzustka silnie jednorodnie stłuszczone. Sledziona echog. w normie. Nerki wielkoscia w normie - w obu mikrozlogi typu piasek - nerki bez zastoju. PM gładkościenny. Dół brzucha wolny. Prosze o wypowiedz co do mojego usg i jezeli jest zle to jak mam to leczyc. Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli stwierdza się stłuszczenie wątroby to może proszę się udać do specjalisty hepatologa. W przyszłości może to spowodować niewydolność wątroby lub jej marskość. Należy wprowadzić odpowiednie leczenie przyczynowe. Pozdrawiam