Jednorodne stłuszczenie wątroby i trzustki w USG jamy brzusznej
Witam. Niedawno zrobiłam sobie usg j. brzusznej. Watroba i trzustka silnie jednorodnie stłuszczone. Sledziona echog. w normie. Nerki wielkoscia w normie - w obu mikrozlogi typu piasek - nerki bez zastoju. PM gładkościenny. Dół brzucha wolny. Prosze o wypowiedz co do mojego usg i jezeli jest zle to jak mam to leczyc. Dziękuję.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, jeżeli stwierdza się stłuszczenie wątroby to może proszę się udać do specjalisty hepatologa. W przyszłości może to spowodować niewydolność wątroby lub jej marskość. Należy wprowadzić odpowiednie leczenie przyczynowe. Pozdrawiam