Kał z pomarańczową wydzieliną

Dzień dobry, Mój problem polega na tym, że zdarzyło mi się w przeciągu 1,5 miesiąca kilkakrotnie oddać kał z pomarańczową, brzydko pachnącą wydzieliną - była przed oddaniem stolca, w trakcie i na papierze. Towarzyszył temu ból brzucha i silne parcie na stolec. Poza tym wypróżniam się w miarę normalnie, ale często odczuwam silny ból brzucha w nadbrzuszu, jestem zmęczona, apatyczna i mam problem z wypadaniem dużej ilości włosów. Co może być przyczyną? Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinna Pani skontaktować się z lekarzem rodzinnym i wykonać podstawowe badania, w grę wchodzi przede wszystkim wykonanie morfologii krwi z rozmazem, badanie kału na obecność krwi utajonej i pasożytów, w dalszej kolejności USG.
Badania nie powinny być jednak wykonywane "na ślepo", ale pod kontrolą lekarza.
Przyczyną opisywanych dolegliwości mogą być zarówno choroby pasożytnicze, jak i choroby zapalne, nowotworowe, niedobory pokarmowe, dlatego ważne jest przede wszystkim badanie kliniczne.