Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica nerek i przewodów moczowych u córki

Witam,córka ma kamicę nerek,przewodów moczowych.U nas w w Wielkp. słabo leczenie przebiega i większość badan robimy na własna rękę.W październ.miała ona zakażenie dróg moczowych,leczenie Taromentin bo do szpitala nie kwalifikowała się/śmieszne.W ub.tyg.kamień też na priv zrobiła usg,jest nadal kamień,ale przesunął się odrobinę.Teraz mamy wynik posiewu moczu/mocz oddany do jałowego poj.10^3CFU/ml;ziarenkowceGram(+)z rodz.Staphylococcus.Parcie na mocz,ale niewiele go oddaje,czy to znów zakażenie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

KOnieczne jest powtórzenie posiewu moczu (ziarenkowce gram (+) często są wynikiem błędu podczas pobrania moczu). Ponadto sugerowałbym prewencyjne stosowanie furaginy i kontakt z nefrologiem lub urologiem.

0
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Możliwe ze tak. Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy