Kamica nerek i przewodów moczowych u córki
Witam,córka ma kamicę nerek,przewodów moczowych.U nas w w Wielkp. słabo leczenie przebiega i większość badan robimy na własna rękę.W październ.miała ona zakażenie dróg moczowych,leczenie Taromentin bo do szpitala nie kwalifikowała się/śmieszne.W ub.tyg.kamień też na priv zrobiła usg,jest nadal kamień,ale przesunął się odrobinę.Teraz mamy wynik posiewu moczu/mocz oddany do jałowego poj.10^3CFU/ml;ziarenkowceGram(+)z rodz.Staphylococcus.Parcie na mocz,ale niewiele go oddaje,czy to znów zakażenie?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
KOnieczne jest powtórzenie posiewu moczu (ziarenkowce gram (+) często są wynikiem błędu podczas pobrania moczu). Ponadto sugerowałbym prewencyjne stosowanie furaginy i kontakt z nefrologiem lub urologiem.
Lek. Tomasz Budlewski
Możliwe ze tak. Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.