Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica nerkowa a antykoncepcja

Witam serdecznie. Mam pytanie jeśli chodzi o antykoncepcje w moim przypadku. Mam kamice nerkową i zwężone przewody moczowe często zdarzają mi się bóle nerkowe zastanawia mnie skuteczność używania plastrów antykoncepcyjnych mam 21 lat ważę 57 kg nie współżyłam jeszcze z mężczyzną ale zastanawiam się jak mam się zabezpieczyć jakbym planowała rozpoczęcie stosunku jak długo można stosować takie plastry? Czy moje schorzenie utrudni mi zajście w ciążę? Czy moja choroba może mieć wpływ na ciążę?? Bardzo proszę o odpis.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Kamica nerkowa nie powinna mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Nie będzie miała również wpływu na Pani szanse na zajście w ciążę.

Istnieje natomiast ryzyko dla dziecka - poronienia czy przedwczesnego porodu, jeżeli w czasie ciąży kamica nerkowa przyczyniałaby się do zapalenia nerek, na skutek niedrożności moczowodów. Mogą się również nasilać objawy bólowe w czasie ciąży. Dlatego myślę, że warto chcąc zajść w ciążę poddać się zabiegom, mającym na celu usunięcie zalegających kamieni. Tym bardziej, że większość z tych zabiegów jest niemożliwa do przeprowadzenia w czasie ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy