Kamica pęcherzyka żółciowego u dziecka

Proszę o odpowiedź.Moja córka 9 lat ma kamienice pecherza żółciowego.Bierze ursofalk 250 kapsułki druga dawkę przez kolejne 3mies(wyniki były robione po 3 mies.i usg.Niestety kamienie nie drgnely) Czy lek ten można rozsypac na łyżeczce i przepic,bo córka nie radzi sobie z pominięciem i tak robimy???Córka skarży się na ból wokół i poniżej pepka wg. lekarzy to nie od kamieni to co może być przyczyną?To bóle były pierwszym objawem i wtedy to zrobiłam usg i dowiedziałam się o kamieniach.

Lecenie preparatem Ursolak nie jest standardowym postępowaniem. Nie sądzę aby spowodowało ustapienie kamicy pęcherzyka żółciowego. Radziłbym skontaktowac się z doświadczonym gastroenterologiem dziecięcym.