Kamienie w pęcherzyku żółciowym u dziecka

jak postępować i leczyć kamienie w woreczku zółciowym u 4,5 letniego chłopczyka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Kamica pęcherzyka żółciowego u dzieci może być leczona operacyjnie lub farmakologicznie za pomocą kwasu ursodezoksycholowego (w przypadku kamicy cholesterolowej). Metoda leczenia powinna być dobierana każdorazowo indywidualnie w zależności od czynników dodatkowych, tj. stanu dziecka, przyczyn kamicy oraz objawów. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w zagadnieniach gastroenterologii lub chirurgii dziecięcej.