Kamienie w pęcherzyku żółciowym i wzdęcia

WItam serdecznie, Miesiąc temu wykryto mi przez przypadek kamienie na pęcherzyku żółciowym największy do 1,5 cm. Od tygodnia po posiłkach mam potworne wzdęcia. Muszę poluzować spodnie, mam wrażenie jakbym miała napompowane nadbrzusze. Robiłam profil wątrobowy z krwi i wszystkie parametry w normie czy jest to związane z kamicą?

Tak, taka sytuacja może być związana z kamicą pęcherzyka żółciowego. Zatykanie wypływu żółci z pęcherzyka żółciowego przez kamienie może powodować niedobór żółci w przewodzie pokarmowym. Niedobór żółci w jelitach wiąże się ze złym trawieniem tłuszczy co właśnie może wywoływać wzdęcia. Jedynym sposobem leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego jest leczenie operacyjne.