Kamień w pęcherzyku żółciowym i gąbczastość nerek

Witam, mam 27 lat po Usg Jamy brzusznej stwierdzono u mnie kamien w woreczku zolciowym 5mm I kamien w lewej nerce 4mm , ktora jest gabczasta ? Czy gabczastosc nerki jest powazna ? Czy jest mozliwosc farmakologiczna rozpuszczenia kamieni w woreczku zolciowym i nerce ? Czy w obecnej chwili powinnam brac jakies lekarstwa typu nospa, zurawit , badz np. cos innego ? Bardzo prosze o opinie, rade i odpowiedz na moje pytania.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w. Tej sytuacji proszę skonsultować się z nefrologiem, który oceni wskazania do leczenia kamicy układu moczowego i gąbczastosci rdzenia nerki. Pozdrawiam