Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamień w woreczku żółciowym, obecność helicobacter oraz zapalenie błony śluzowej żołądka

Dzień dobry od trzech miesięcy męczą mnie codzienne bóle żołądka. Stwierdzono kamień w woreczku żółciowym( 1cm) obecność helicobacter oraz zapalenie błony śluzowej żołądka. Lekarz zalecił od razu leczenie drugiego rzutu 3 antybiotykami przez 10 dni ( duomox, levoxa I tinidazol) plus IPP. Wcześniej nie miałam żadnych problemów z żołądkiem. Jestem po kuracji eredykacyjnej, a żołądek dalej mnie boli. Co powinnam zrobić? Nadmienię, ze ból jest tępy, ciągły i uporczywy. Mam 45 lat. dziękuję
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Być może obecnie ból wcale nie jest związany z zapaleniem błony śluzowej żołądka, ale kamiczym zapaleniem pęcherzyka żółciowego. Skoro jest Pani po eradykacji HP, w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów pompy protonowej do rozważenia pozostaje operacja wycięcia pęcherzyka żółciowego. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy