Kandydoza języka i gardła

Prawie 2 mies. Mecze sie z kandydoza jezyka i chyba gardla. Zaczęlo się to po tygodniu brania duomoxu. Dostalam leki i było dobrze ale z powodu zęba bralam klindamycyne przez 2 tygodnie. Jestem po trzech tygodniach brania flucofastu i nystatyny. Dzisiaj koncze terapie ( wszystko jeszcze nie zniknęło) oczywiście jestem na diecie. Dodam ze mam 20 lat, jedyne leki jakie bralam to tabletki antykoncepcyjne( od roku). Jak skutecznie zapobiec nawrotów i? Biorę probiotyki.

Szanowna Pani!

Jeżeli nadal ma Pani objawy kandydozy to należy leczenie p/grzybicze kontynuować.
Natomiast na przyszłość, żeby uniknąć podobnych sytuacji, należy zawsze biorąc antybiotyk stosować nie tylko probiotyki, ale również leki p/grzybicze.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka