Zwymiotowanie tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu stosowania

jestem w 3 tygodniu brania tabletki. zostały mi 2 do końca. Wczoraj zwymiotowałam tabletkę. co mam robic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy rozpocząć wcześniej przerwę lub zastosować kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Szczegóły postępowania znajdzie Pani w ulotce dołączonej do tabletek.

Szanowna Pani!

Proponuję nie brać więcej tabletek, zrobić przerwę i za tydzień rozpocząć nowe opakowanie.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka