Kardiomiopatia przerostowa u 21-letniej osoby

Witam stwierdzono u mnie na badaniach kontrolnych echo serca pogrubiona sciane lewej komory serca 1.55 cm . czyli juz lekka kardiomiopatia przerostowa wiekszych objawow nie ma oprocz tego ze czasami po wiekszym wysiłku fizycznym wieczorem leżąć w łózku czuje takie napadowe dusznosci . i teraz pytanie jaki sport moge uprawiac i jak intensywnie . Dziekuje z gory za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstaiwe jednego parametru badania echo nie jestem w stanie udzielić informacji. celem kwalifikacji do uprawiania sportu potrzeba więcej badań. Proszę udać się do kardiologa.