Kardiomiopatia przerostowa u 6-latki

Dzień dobry. Moja córka 6 latka rok temu w wieku 5 lat podczas wizyty u lekarza rodzinnego została skierowana do kardiologa, powodem były szmery w sercu. Na wizycie u kardiologa okazało się że córka ma pogrubienie przegrody międzykomorowej oraz powiększenie lewej komory i lewego przedsionka. Rozpoznanie kardiomiopatia przerostowa.

Witam. Samo rozpoznanie kardiomiopatii przerostowej nie przesądza o rokowaniu i dalszym postępowaniu. Najważniejsze w tej sytuacji jest ogólne funkcjonowanie dziecka, jego wydolność fizyczna oraz pełny wynik bania echo. Dziecko powinno pozostać pod stałą kontrolę kardiologa dziecięcego.