Ścieńczała przegroda międzyprzedsionkowa, pogrubiałe miokardium przegrody międzykomorowej

Co oznacza w opis Echo serca :Ścieńczała przegroda międzyprzedsionkowa, pogrubiałe miokardium przegrody międzykomorowej, gruba wysycona nić ścięgnista ?

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy opis Echo serca oznacza przerost mięśnia przegrody międzykomorowej, który może być spowodowany np. kardiomiopatią przerostową. Sądzę, że powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad i zdecyduje prawdopodobieństwo powyższej choroby oraz celowość udania się do specjalisty kardiologa