Karmienie piersią a zanik okresu

Witam moje pytanie jest takie wiec karmie oiersia juz 11 miesiecy, w 9 miesiacu pojawil mi sie okres pierwszy puzniej miesiac po drugi a trzeci juz nie rbilam test ciazowy ale wyszedl negatywny wiec co moze oznaczac ten tygodniowy spozniajacy sie okres
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
podczas karmienia piersią zaburzenia miesiączkowania zdarzają się dosyć często. Sytuacja powinna powrócić do normy po zakończeniu karmienia i dopiero wtedy w razie ewentualnych opóźnień okresu należy skonsultować się z ginekologiem.