Karmienie piersią i brak miesiączki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam pytanie odnośnie możliwej ciąży. 3 czerwca 2014 urodziłam,cały czas karmię piersią do tej pory nie mam okresu. 31 sierpnia zdarzył nam się z mężem stosunek bez zabezpieczenia. Zrobiłam już 3 testy 3, 5 i 8 tygodni po stosunku - wszystkie negatywne. Jednak od tygodnia czuje dziwne bóle w brzuchy, jakby bulgotanie. Czy jest szansa że mimo negatywnych testów po takim czasie jestem jednak w ciąży?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli testy po 5 i 8 tygodniach są negatywne, ciążę można wykluczyć.Ewentualne dla ostatecznego potwierdzenia może Pani wykonać oznaczenie beta-hCG we krwi. Należy pamiętać, że karmienie piersią nijak nie zabezpiecza przed ciążą i nie ma reguły kiedy pojawi się pierwsza po porodzie owulacja. Można mieć szczęście jak w totolotku i trafić na pierwszą owulację i zajść w ciążę. Wtedy miesiączka nie pojawi się.

Aleksander Ropielewski

Jest to prawie niemożliwe.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski