Kaszel od 3 miesięcy u 15-miesięcznego dziecka

Moja 15 miesięczna córka od 3 miesięcy ma kaszel.Zaczęło się od przeziębienia i kaszle do teraz.Gdy byłam z nią u lekarza dostałam syrop który miałam podawać w nocy aby kaszel jej nie budził.Po jakimś czasie syrop przestał dzialac.Mała kaszle najczęściej w nocy i nad ranem.lekarz osluchowal małą i stwierdził że to na pewno nie astma.zastanawiam się czy może mieć uczulenie na coś w łóżeczku skoro najczęściej to w nim kaszle?proszku do prania nie zmieniałam i pościel zmieniam co 1-1,5 tyg

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać RTG klatki piersiowej. Bez przeprowadzenia badania trudno jest mi stwierdzić jaka jest przyczyna obecnie utrzymującego się kaszlu. Nadreaktywność oskrzeli po zapaleniu dóg oddechowych może się utrzymywać przez kilka tygodni, jednak powinna mieć tendencję zanikajacą