Kaszel po oczyszczeniu zatok po zapaleniu

Moja szescio letnia córka chorowała na zapalenie oskrzeli. Lecz nawet gdy oskrzela sa juz czyste córka nadal kaszle ale tylko w godzinach wieczornych. Po ponownej wizycie u lekarza stwierdzono ze moze byc uczulona na królika. I moje pytanie tyczy sie wlasnie tego gdyz nie wystepuja inne objawy alergi czy jest szansa na to ze jednak jeszcze kaszel pozostal po przebytym zapaleniu oskrzeli ??

Witam. Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się po infekcji nawet do kilku tygodni - w tym czasie jest szczególnie narażony na wszelkie czynniki drażniące, które mogą powodować objawy właśnie w postaci nasilonego kaszlu. Oczywiście nie można wykluczyć również alergii.