Długotrwały kaszel u dziecka po zapaleniu płuc

mam 5 miesieczne dziecko po zapaleniu pluc dostal antybotyk rulit po 3 tygodniowym pobycie w szpitalu ale dalej kaszle robi si przy tym bordowy i tak jakby wzracal przy kaszlu czy to normale po chorobie i jak dlugo ten kaszel bedzie sie utrzymywal

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel jak najbardziej może być wynikiem poinfekcyjnej nadreaktywności oskrzeli, która może się utrzymywać nawet do kilku tygodni po infekcji. Warto jednak udać się na wizytę do lekarza pediatry, który wykluczy nawrót procesu zapalnego w obrębie układu oddechowego.