Ciągły kaszel: do jakiego specjalisty się udać?

Witam!Mam pytanie: mój syn ma prawie 6lat.od 3 tyg.stale choruje.najpierw dostawal Groprinosin, ale tylko przez 1dzien bo infekcja sie rozprzestrzeniła i pediatra dała antybiotyk Z***. Nie było lepiej i kolejny antybiotyk, K*** syn brał tylko 3 dni, bo w międzyczasie dostał wirusa grypy żołądkowo - jelitowej. Teraz już chyba gardło zdrowe, ale jest niedoleczony jeszcze, bo dostał B*** i syrop Acodin150 junior. Od 2 tygodni ma stale kaszel w ciągu dnia. W nocy nie kaszle wcale. żadne syropy nie pomagają. Brał też Diphergan i nic. Stale kaszle. Jak się zmęczy w ciągu dnia, to też kaszle. Nie wiem co robić. Do jakiego specjalisty się udać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności dziecko powinien obejrzeć lekarz prowadzący, czyli pediatra. Ze względu na brak możliwości osobistego zbadania trudno jest mi przypuszczać co może dolegać Pani dziecku.
Kaszel jest objawem wielu chorób i zaburzeń, co utrudnia postawienie wstępnych rozpoznań. Konieczna jest zatem wizyta u lekarza, który wykluczy zapalenie oskrzeli, nadreaktywność oskrzeli, nadkażenie.
Zakładam, że jeśli pediatra będzie miał wątpliwości skieruje  dziecko do poradni pulmunologicznej.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty