Kaszel po leczeniu odmy

Witam ! Byłem odczulany 5lat na trawy i roztocza, paliłem papierosy do czasu wykrycia u mnie odmy- 4dni drenu. ok 4 miesiace przed tym zaczął mnie dusic suchy kaszel po papierosach. Po wyjsciu ze szpitala przestałem palić, lecz kaszel zaczął sie pojawiac po wysilku fizycznym(wczesniej nie) W nocy kaszlu nie ma w ogóle. Wróciłem na siłownie i kaszel dalej dokucza. Co robić ? Czym może być spowodowany kaszel ? Nie boli mnie nic w klatce i nie mam duszności.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania pacjenta i podstawowych informacji nie jestem w stanie udzielić porady przez internet. Prosze udac sie do lekarza. Proszę też pamiętac że odma może nawracać, niepojące bóle w klatce piersiowej nasilajace się przy kaszlu, oddcyhaniu, ruchu powinny Pana zaniepoik i w takim przypadku konieczna pilna wizyta u lekarza.