Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ucisk w klatce piersiowej podczas kaszlu

mezczyzna 49 lat Od kilku dni podczas kaszlu ,wysilku,ucisku na prawa strone klatki piersiowej (powyzej sutka)odczowam mocny bol.chcialbym zaznaczyc ze pale papierosy(30szt dziennie)i pije duzo czerwonego wytrawnego wina ,pracyje fizycznie.jedno wiem ,gdy kaszel sie nasila(szczegolnie w nocy)to bol jest coraz mocniejszy .prosze o porade .Dziekuje.Eugeniusz.
MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu

Prawidłowy pomiar ciśnienia tętniczego

Samodzielny pomiar ciśnienia tętniczego może pomóc w zdiagnozowaniu nadciśnienia, jednak nie stanowi przesłanki do rozpoczęcia leczenia. Dr Piotr Gryglas tłumaczy, dlaczego w oparciu o sam dziennik pomiarów pacjenta, nie powinno się podejmować decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Często w czasie kaszlu pojawia się ból i ma charakter przejściowy, podobnie jak kaszel. Czasem może jednak dochodzić do takich sytuacji jak odma, zapalenie opłucnej, rak itp co wymaga oczywiście osobnego postępowania. Można mieć tez zawał serca w czasie infekcji. Tak wiec gdy dolegliwości są silne lub przewlekłe to trzeba zobaczyć się ze swoim lekarzem. Palenie 30 papierosów dziennie to równia pochyla w ....... piach :(

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy