Czy może to być skutek uboczny leków na nadciśnienie po takim okresie?

Witam, mam pytanie: leczę się od 7 lat na nadciśnienie. Biorę leki BETO 50 1x dzień oraz Amlopin 2,5 mg 1 x noc. Czsami mam napady suchego kaszlu. Nie ma reguły o jakiej porze dnia. Złapie mnie i kaszlę około minuty. Po wypiciu wody kaszel ustępuje. Są dni, że nie mam ataku kaszlu. Palę około 3-5 pap. dziennie mentol. Czy może to być skutek uboczny leków po takim okresie? Na początku nie miałem kaszlu no i nie paliłem papierosów czy też jest to wina papierosów mimo tak małej palonej ilości.

Leki, które pan stosuje na nadciśnienie nie powodują kaszlu. Papierosy za to owszem. Czasem niewielka ilość papierosów może spowodować nie tylko kaszel, ale zawał, udar i wiele nowotworów. Zależy to od innych czynników ryzyka i od genów. Jeśli ma pan nadciśnienie i pali pan, to przepraszam, ale to kompletne nieporozumienie. Jeśli chce pan być zdrowy proszę rzucić palenie.