Kaszel przed zabiegiem na wnętrostwo

Witam,moj syn ma miec za tydzien zabieg na wnetrostwo,w zeszlym tyg byl chory kaszlal i mial katar jeszcze dzis kaszle i w nocy rowniez,czy zabieg w takiej sytuacji sie odbedzie?dziekuje za odpowiedz

Witam. Miernie nasilone infekcja górnych dróg oddechowych, szczególnie taka o charakterze wirusowym, przebiegająca bez gorączki i zmian zapalnych w płucach nie wyklucza możliwości wykonania zabiegu w przyszłym tygodniu. Konieczne jest jednak bezpośrednie badanie lekarskie i kwalifikacja do zabiegu 2-3 dni przed operacją.

Witam. By przebyć znieczulenie ogólne syn musi być w pełni zdrowy - nie chcemy przecież komplikacji. Kaszel to niestety objaw schorzeń w drogach oddechowych. Gazy znieczulające mogą podrażnić drzewo oskrzelowe i doprowadzić do skurczu. Ja bym się na taką ewentualność nie godził, i zapewne podobnie zdecyduje konsultujący pediatra. Termin zabiegu trzeba będzie przełożyć - proszę porozumieć się z ordynatorem oddziału.