Kaszel w nocy i po przebudzeniu u 2-letniego dziecka

Witam, Mam 2 letniego synka. Ostatnio pojawił się u niego kaszel. Kaszle w zasadzie tylko w nocy (nie zawsze) i zaraz po przebudzeniu, ale też nie zawsze. Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna. Synek nie choruje często. Miewa katarek i raz miał zapalenie krtani. Byłabym wdzięczna za odpowiedź czy powinnam to konsultować z lekarzem czy narazie poczekać. Kaszel utrzymuje się już 4-ty tydzień, ale nie jest specjalnie męczący dla dziecka.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie potrafię udzielić odpowiedzi odnosnie przyczyny kaszlu. Może on wynikać z nadreaktywności dróg oddechowych po wcześniejszej infekcji lub mieć inną przyczynę - np. refluks żółądkowo-przełykowy.