Katar u czteroletniej dziewczynki

Dzień dobry. Moja czteroletnia córeczka ma często katar.Martwi mnie to,że ostatni katar trwał 4 tygodnie minęły trzy tygodnie i córeczka znowu dostała bardzo mocny katar,który trwa już twa tygodnie tym razem miała gorączkę 38,1 stopni trwała jeden dzień bo dostała syrop nurofen.Córeczka pierwszy rok chodzi do przedszkola,wcześniej była okazem zdrowia(raz tylko miała początek anginy miała wtedy 2,5 roku,później z dwa razy katar,ale słaby i trwał ok tygodnia). Martwię się i proszę o radę.Dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Częste infekcje mogą być spowodowane zmianą otoczenia na skutek rozpoczęcia uczęszczania do przedszkola. Inną przyczyną mogą być choroby nieżytowe nosa. Proszę udać się do specjalisty pediatry, który zajmie się ustaleniem przyczyny występowania dolegliwości.

Nie mam informacji jak wygląda katar, jeśli jest przezroczysty warto wykluczyc podłoże alergiczne, jeśli żółty lub zielony może warto zrobić wymaz z nosa, ewentualnie skontaktować się z laryngologiem celem oceny 3 migdała. Tak czy inaczej najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszymi badaniami. Pozdrawiam